Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

MAKE POLAND GREAT AGAIN
09.10.2017 17:27
Na początku października w masakrze w Las Vegas zginęło 59 osób, a ponad 500 zostało rannych. Jak zawsze po tego typu tragediach odżyła dyskusja o dostępie do broni - i jak zawsze padają w niej argumenty, które nie mają nic wspólnego z faktami i logiką. Obalamy najważniejsze z nich.
Komentarze (179)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  stavros2002

  Oceniono 12 razy 8

  Kilka lat temu włamano mi się nocą do domu. Spaliśmy z dzećmi na piętrze, włamywacze weszli do salony przez uchylone okno. Musieli coś potrącić bo się obudziłem i zszedłem na doł, uciekli zostawiąjąc fanty - odtwarzacz dvd, mikrofala, laptop.. Nie wiec co by było, gdyby doszło do konfrontacji, do dziś mi się robi niedobrze kiedy o tym myslę, byłem wtedy sparaliżowany strachem.

  Jak czytam tu komentarze pryszczatych korwinoidów, którzy obejrzeli kilka filmów za dużo i zagrali o kilka poziomów za wysoko, zwartych, gotowych, z nerwami jak postronki, to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

 • avatar
 • avatar

  wtop.ek

  Oceniono 14 razy 4

  ile osób z tych tysięcy na ulicach Las Vegas i na koncercie odpowiedziało ogniem na ostrzał?

  zero, powiatowym Johnom McClane, dziękujemy....

 • avatar
 • avatar

  Gość: kox

  Oceniono 2 razy 2

  jak ty będziesz miał gnata to i świr będzie go miał i nigdy nie wiesz co komu pod czaszką odbije.

 • Andi Pstrik

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko tchórze potrzebują broni palnej do obrony przed swoimi kompleksami. Człowiek odważny staje przed wyzwaniem oko w oko. Złodziej zazwyczaj jest tchórzem i pracuje w nocy gdy go nikt nie widzi. Złodziej z pistoletem działa całą dobe bo z daleka bez kontaktu wzrokowego może zgładzic swoją przeszkode, innego człowieka .Własnie dlatego w usa ginie 30 tyś ludzi od broni palnej legalnie kupionej rocznie a w Polsce jedna od niedostępnej, nielegalnie kupionej.

 • avatar

  gabriel

  Oceniono 2 razy 2

  160 strzelanin, z których znakomita większość miała miejsce w gun free zone, dlatego też praworządny obywatel nie miał szans powstrzymać zamachowca, z własnej broni, bo szanując prawo, nie wniósł tam broni palnej.

 • avatar

  pistolet_prezesa

  Oceniono 8 razy 2

  Fajne, robicie dobrą robotę chłopaki:) Może dotrze do motłochu na prowincji, że nie droga do dobrobytu nie prowadzi przez głupie pomysły.

 • avatar

  staryapacz

  Oceniono 10 razy 2

  Im więcej broni tym więcej problemów bo też łatwiej będą ją mieli przestępcy a [Kniazwiold poniżej] co chodzi na strzelinicę będzie zapewnie i tak zaskoczony chyba, że będzie chodził z palcem na cynglu tylko jak i kiedy się podetrze???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX